Загадкові супутники Юпітера - Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном.
Пользовательского поиска
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини.  Коротко о самом  интересном.
Курс валют

 25,14    27,75    0,38
Облако тегов

Доска объявлений.
Послуги копірайтера
Новостройки (28.03.2023)
КОМПАНИЯ "МОТОРИМПЕКС"
Прочее (29.01.2023)
Kingex
Прочее (01.08.2022)
Epilook Лазерная эпиляция
Услуги для женщин (24.05.2022)
Магазин лакокрасочной продукции - UniSil
Прочее (20.05.2022)


 
= Ad with Photo
RSS-канал


IT-новости
Авто-авиа новости
Игры
Интим
Медицина
Это Интересно
Кулинарная азбука
Мир Моды
Мобильные новости
Музыка, кино
Научные новости
Неопознанное
Новости в мире
Новости в Украине
Про женщин
Про мужчин
Проишествия
Спорт

Все новости
Авторизация
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном. © 2023
planeta
Загадкові супутники Юпітера Версия для печати Отправить на e-mail
Загадкові супутники Юпітера У 1610 р. Галілео Галілей, направивши телескоп на Юпітер, відкрив чотири його супутника, які з тих пір стали називати галілеєвими. Галілей дав їм імена міфічних персонажів, так чи інакше пов'язаних з Зевсом (Юпітером в римській міфології) - Іо, Європа, Ганімед і Каллісто.
Іо нагадує Місяць. Її радіус дорівнює 1815 км. Силою свого тяжіння Юпітер створює на кам'янистій поверхні Іо два «приливних» горба. Їхнє переміщення настільки розігріло Іо, що на поверхні цього супутника постійно діють вулкани. Деякі з них викидають фонтани розжареного газу на висоту в 300 км. Міфи розповідають, що дівчина Іо, в яку був закоханий Зевс, була перетворена Герой в білосніжну корову, якій не давав спокою безжалісний гедзь. Він гнав Іо через гори і річки і залишив її в спокої тільки на берегах Нілу, води якого повернули їй людську подобу.

Супутник Юпітера Європа - одне із самих гладких тіл Сонячної системи. Його поверхня вкрита потужною потрісканій крижаною корою, товщина якої досягає місцями декількох десятків кілометрів.

Ймовірно, під нею знаходиться водний океан з центральним твердим ядром. Радіус Європи - 1569 км. Згідно з міфами, Європа була дочкою фінікійського царя Агенора. Вона була викрадена Зевсом, який прийняв вигляд красивого бика з білосніжною шерстю. Бик відвіз її через море на острів Кріт, де у Європи незабаром народився син Мінос.
Ганімед - найбільший з усіх супутників у Сонячній системі. Його радіус становить 2631 км. Ганімед має мантію з водяного льоду і кам'яне ядро. Поверхня супутника покрита шаром кам'янисто-крижаного пилу завтовшки в кілька десятків метрів. Міфи розповідають, що Ганімед був сином троянського царя Троса. За наказом Зевса величезний орел забрав Ганімеда на Олімп. Там прекрасний юнак став чашником і прислуговував богам під час їх бенкетів.

Каллісто - другий за величиною і найбільш віддалений великий супутник Юпітера; його радіус дорівнює 2400 км, відстань до планети - 1,88 млн. км. Період орбітального обертання Каллісто становить 16,7 доби. На поверхні супутника знаходяться численні згаслі вулкани. Як відомо, Каллісто була німфою, чия краса полонила Зевса. Ревнива Гера перетворила Каллісто в ведмедицю, а Зевс в пам'ять про кохану помістив її на небо у вигляді сузір'я.

За допомогою міжпланетних станцій біля орбіти Іо в XX столітті були відкриті інші, більш дрібні супутники Юпітера. Рухаючись по витягнутих орбітах, вони можуть віддалятися від планети на мільйони кілометрів. Таким чином, в загальній складності, навколо Юпітера обертається 16 супутників. Джерелом є сайт naked-science.ru.
 

Читайте также:

 
< Пред.   След. >
Последние новости

Регистрация доменных имен, хостинг! 


Выбор Portal.Lg.Ua - NATO
Ответственность за содержание публикации полностью ложится на источник информации (см.«Сайт Источника. Администрация портала Ukrwebmir Net может не разделять мнение автора.
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ www.femina.com.ua
            пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ       Rambler's Top100       Rambler's Top100      
Copyright © 2006 - 2023
Компания вебдизайна Интернет технологий "Планета-плюс"