17 вересня на Землю можуть впасти уламки шеститонного американського супутника UARS, запущеного 20 років тому, повідомляє американська Система контролю космічного простору (NORAD).
Причому в зону його можливого падіння потрапляють Київ і Москва. У 1991 році супутник був запущений з борту шаттла Discovery і вивчав верхні шари атмосфери на навколоземній орбіті.
Нещодавно Національне аерокосмічне агентство (NASA) відмовилося від його подальшої експлуатації, оскільки щорічно вона коштувала понад 10 млн доларів. Фахівці NASA збиралися зняти супутник з орбіти одним зі своїх човників, але не встигли - UARS потрапив в аварію з фрагментом радянського супутника "Космос-1275". Тепер некерований апарат стрімко падає на землю. Вчені вирахували, що раз нахил орбіти супутника становить приблизно 57 градусів, його уламки можуть впасти у величезній смузі від 57 градусів північної широти до 57 градусів південної (Київ знаходиться на 50 градусах, Москва - на 55-ти).
Цілком можливо, що супутник, проходячи через щільні шари атмосфери в районі екватора, згорить, і тому шансів, що 10-метровий апарат звалиться на землю, мало, заспокоюють фахівці NORAD.
Учені Національного космічного агентства України в свою чергу кажуть, що постійно спостерігають рух UARS, однак сумніваються, що його залишки досягнуть Землі в цьому місяці. У будь-якому випадку говорити конкретно про місце і час падіння поки рано, вважають вони, пише газета "Сегодня"
"Точний прогноз часу падіння або згоряння цього найбільшого супутника можна зробити лише за кілька десятків годин, - пояснив прес-секретар Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії РАН Сергій Смирнов. - А прогноз на два з половиною тижні наперед ще буде уточнюватися. Все залежить від сонячної активності, один спалах на Сонці може здорово відсунути термін вперед або назад. І малоймовірно, що уламки впадуть на конкретний пункт: тут Київ і Вашингтон приблизно в однаковому положенні. При падінні UARS розлетиться на дрібні шматочки і небезпеки для землян не являє. Але якщо це трапиться вночі, жителі якогось регіону зможуть спостерігати у нічному небі дуже красивий феєрверк ". Джерелом є сайт Подробности.
PortalLgUa :)
Читайте также:
|