Кишкові бактерії можуть впливати на роботу мозку - Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном.
Пользовательского поиска
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини.  Коротко о самом  интересном.
Курс валют

 25,14    27,75    0,38
Облако тегов

Доска объявлений.
Послуги копірайтера
Новостройки (28.03.2023)
КОМПАНИЯ "МОТОРИМПЕКС"
Прочее (29.01.2023)
Kingex
Прочее (01.08.2022)
Epilook Лазерная эпиляция
Услуги для женщин (24.05.2022)
Магазин лакокрасочной продукции - UniSil
Прочее (20.05.2022)


 
= Ad with Photo
RSS-канал


IT-новости
Авто-авиа новости
Игры
Интим
Медицина
Это Интересно
Кулинарная азбука
Мир Моды
Мобильные новости
Музыка, кино
Научные новости
Неопознанное
Новости в мире
Новости в Украине
Про женщин
Про мужчин
Проишествия
Спорт

Все новости
Авторизация
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном. © 2023
planeta
Кишкові бактерії можуть впливати на роботу мозку Версия для печати Отправить на e-mail

Кишкові бактерії можуть впливати на роботу мозку Група вчених із США, Ірландії та Канади озвучила теорію про те, що один з видів бактерій, що живе в кишківнику, здатний безпосередньо впливати на рецептори мозку і впливати на емоційний стан, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

В останні роки вчені активно зайнялися дослідженням питання про те, чи можуть бактерії, яких в організмі людини налічується більше сотні видів, впливати на роботу організму. Більшість досліджень у цій сфері стосувалися впливу на нервову систему токсинів хвороботворних бактерій. Проте існувало дуже мало даних про вплив на ЦНС і на мозок непатогенних мікроорганізмів.

Дослідженням впливу на роботу головного мозку бактерій активно зайнявся Джон Кріен з університетського коледжу міста Корк Ірландія. У своєму експерименті він досліджував, як на роботу рецепторів мозку і поведінку у мишей впливають молочнокислі бактерії Lactobacillus rhamnosus. Ці бактерії були обрані, оскільки їх близькі родичі часто служать в якості інгредієнтів коштів для відновлення мікрофлори кишечника, про побічні ефекти яких було відомо дуже мало.

У рамках дослідження, протягом шести тижнів миші отримували дози лактобактерій демонстрували менше ознак стресу і страху в стандартних лабораторних тестах, ніж контрольна група. Зокрема, миші на бактеріях проводили більше часу, досліджуючи відкриті простори, які зазвичай лякають гризунів. Крім того, у них були менші сплески гормонів стресу, коли дослідники кидали їх у воду.

У мозку у мишей, що отримували лактобактерії, вчені виявили зміни активності генів, що кодують рецептори нейромедіатора гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК або GABA). Цей нейромедіатор грає роль гальма активності нейронів і багато засобів для лікування панічних розладів, фобій та інших неврозів містять цю речовину.

За даними вчених, зміни в кількості рецепторів не було рівномірним - в деяких зонах мозку їх виявлялося більше, в інших менше, але загальний ефект полягав в зниженні тривожності. Жоден з цих ефектів не спостерігалося у мишей, не отримували бактерії.

При цьому дія бактерій на рівень тривожності не спостерігалося, якщо дослідники перед початком експерименту перерізали так званий блукаючий нерв, який є головним передавачем інформації від кишечника до мозку.

Яку роль цей нерв грає в здатності бактерій впливати на емоційний стан мишей вчені розраховують з'ясувати в ході подальших досліджень.

Нагадаємо, на початку серпня американські вчені з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в ієшива-університеті в Нью-Йорку прийшли до висновку, що у людей, які сидять на дієті мозок поглинає власні клітини. Джерелом є сайт korrespondent.net.

PortalLgUa :)


 


Читайте также:

 
< Пред.   След. >
Последние новости

Регистрация доменных имен, хостинг! 


Выбор Portal.Lg.Ua - NATO
Ответственность за содержание публикации полностью ложится на источник информации (см.«Сайт Источника. Администрация портала Ukrwebmir Net может не разделять мнение автора.
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ www.femina.com.ua
            пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ       Rambler's Top100       Rambler's Top100      
Copyright © 2006 - 2023
Компания вебдизайна Интернет технологий "Планета-плюс"