Великий андронний колайдер розширює межі фізики - Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном.
Пользовательского поиска
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини.  Коротко о самом  интересном.
Курс валют

 25,14    27,75    0,38
Облако тегов

Доска объявлений.
Послуги копірайтера
Новостройки (28.03.2023)
КОМПАНИЯ "МОТОРИМПЕКС"
Прочее (29.01.2023)
Kingex
Прочее (01.08.2022)
Epilook Лазерная эпиляция
Услуги для женщин (24.05.2022)
Магазин лакокрасочной продукции - UniSil
Прочее (20.05.2022)


 
= Ad with Photo
RSS-канал


IT-новости
Авто-авиа новости
Игры
Интим
Медицина
Это Интересно
Кулинарная азбука
Мир Моды
Мобильные новости
Музыка, кино
Научные новости
Неопознанное
Новости в мире
Новости в Украине
Про женщин
Про мужчин
Проишествия
Спорт

Все новости
Авторизация
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном. © 2024
planeta
Великий андронний колайдер розширює межі фізики Версия для печати Отправить на e-mail
Великий андронний колайдер розширює межі фізики
Великий андронний колайдер (ВАК), створений Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН), заново запущений після дворічної перерви, розпочав надсилати дані, що відкриває нову сторінку у фізиці елементарних частинок.

Одна з цілей другого запуску ВАК – виявлення темної матерії. Вважається, що пошук такої матерії допоможе розв‘язати проблеми прихованої маси.
 Адже аномально високі швидкості обертання внутрішніх областей галактик не можна пояснити інакше, ніж існуванням прихованої маси. Це – надзвичайно важливий ключ для розуміння Всесвіту.

“Ми переживаємо фантастичний для фізики момент, великий момент зіткнення пучків протонів, розігнаних майже до швидкості світла”, – каже генеральний директор ЦЕРН Рольф Геєр.

“Тепер ми маємо стабільні пучки. Отож, ВАК знову – при справі”, – додає інженер Джулія Папотті.

Вчений пояснює, що мета їхнього починання – пошук найменших часточок, з яких складається Всесвіт, але також пояснення такого явища, як невидима форма матерії, яка становить 27 відсотків від загальної маси Всесвіту.

Тепер вчені впевнені в тому, що ВАК здатний справитись із цим складним завданням.

Директор досліджень Серджо Бертолуччі сповнений оптимізму:

“Це – найкращий корабель у світі. Найпотужніший корабель. Найкращий у світі екіпаж. Ми тепер цілком готові до наступних досліджень”.

“Це нагорода за роки наполегливої праці. Люди готувались до цієї миті понад два роки”, – каже Паоло Джубелліно.

“Це – початок нової пригоди, тож я – дуже щасливий, що після тривалого дворічного відключення, перевірок, тестів, випробувань ми повернулись до справи – введеня в експлуатацію пучка”, – додає Фредерік Бордрі.

ВАК призупинив роботу 2013-го у зв‘язку з плановим ремонтом після трьох років інтенсивної роботи. У колайдері замінили 18 надпровідникових біполярних магнітів (з-поміж 1232), які утримують та коригують напрям і фокусування пучків частинок. Решту магнітів оснастили поліпшеною системою захисту від застигання, під час якого вони вивільняють значну кількість енергії. Нова система допоможе краще контролювати розсіювання енергії, щоб уникнути пошкодження колайдера.

За допомогою колайдера можна відтворити сценарій, схожий на той, який існував у перші секунди після Великого Вибуху. Це відкриває перед фізиками величезні можливості у дослідженні походження космосу.

2012-го ВАК виявив сліди бозону Гіґґса, відомого як “частинка Бога”,- останнього елементу, якого бракувало для теорії Стандартної моделі, що домінувала у фізиці елементарних частинок від 1970-го року.

Відкриття здійснили двоє професорів – Пітер Гіґґс та Франсуа Енґлерт – які стали Нобелівськими лауреатами 2013 року.

“Це, звісно, важливий момент для старту, адже ця вища енергія дасть нам змогу знайти відповіді на чимало важливих питань у розділі фізики елементарних частинок”, – каже Фабіола Джанотті, яка обійме посаду генерального директора у грудні.

“Нова часточка забезпечує нас роботою на цей рік і два найближчі роки (я маю на увазі зіткнення у ВАК)…Сподіваюсь, ми проникнемо в таємницю темної енергії частинок, у так звану відсутню енергію… Можливо, нам вдасться дослідити астрономічні виміри відсутньої маси Всесвіту, адже ми досі достоту не збагнули її”, – додає Роб МакФерсон.

Великий андронний колайдер створено Європейською організацією ядерних досліджень за участі фізиків із багатьох країн. Він розташовується на кордоні Швейцарії та Франції.

Звісно, попереду – довгі роки наполегливої праці, ретельний збір і аналіз даних, проте в одному вчені впевнені вже сьогодні: вивчення нескінченно малих величин – шлях до розуміння нескінченно великих.
 

Читайте также:

 
< Пред.   След. >
Последние новости

Регистрация доменных имен, хостинг! 


Выбор Portal.Lg.Ua - NATO
Ответственность за содержание публикации полностью ложится на источник информации (см.«Сайт Источника. Администрация портала Ukrwebmir Net может не разделять мнение автора.
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ www.femina.com.ua
            пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ       Rambler's Top100       Rambler's Top100      
Copyright © 2006 - 2023
Компания вебдизайна Интернет технологий "Планета-плюс"