Різдво Христове - одне з головних християнських свят, встановлений на честь народження у плоті (втілення) Ісуса Христа. Святкується в ніч з 24 на 25 грудня (для церков використовують юліанський календар у тому числі для Української православної церкви це відповідає ночі з 6 на 7 січня за григоріанським календарем).
Історія появи свята У ранньої церкви аж до IV століття події Різдва згадувалися в день Богоявлення, 6 січня. Близько 200 року Климент Олександрійський згадує про такий практиці. Перші повідомлення про появу окремого свята Різдва і святкуванні його 25 грудня відносяться до середини IV століття. Більшість православних церков, включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, болгарська, румунська і Елладська, відзначають Різдво за новоюліанскому календарем, який до 2800 року буде збігатися з григоріанським. Російська православна церква, Єрусалимська православна церква і Сербська православна церква, а також давньосхідні і восточнокатоліческіе церкви відзначають Різдво 25 грудня за юліанським календарем, що відповідає 7 січня григоріанського календаря. Римсько-католицька церква і більшість протестантських церков - відзначають Різдво 25 грудня за григоріанським календарем. У Вірменської церкви Різдво, як у стародавній Церкві, святкується 6 січня в один день з Хрещенням Господнім під загальною назвою Богоявлення. C 1991 року в Росії, на Україні та в Білорусії 7 січня - офіційне державне свято. Також в цей день вихідний в Киргизії і в Казахстані. Встановлення дати святкування Різдва Перші християни були євреями і не відзначали Різдво, (за іудейським віровченням народження людини - «початок скорботи і болю», хоча, наприклад, іудейський цар Ірод відзначав день свого народження). Тому в перші роки існування християнства ніхто не цікавився датою народження Христа. Набагато важливіше для перших християн з вероучітельной точки зору було свято Воскресіння Христового, який нині відомий як Великдень. Після того, як у християнські громади ввійшли греки (і інші елліністичні народи), під впливом елліністичних звичаїв було почате святкування й Різдва Христова. Мабуть, єдиною дати Різдва не було, кожна громада обирала свою дату. Часто датою Різдва вибиралося 6 січня (шостий день року, тому що Христос - це новий Адам, а Адам, відповідно до Старого завіту, був створений у 6-й день творіння). Причому це свято ідейно поєднував і Різдво, і Хрещення (Богоявлення), що стали згодом різними святами. 
Привітання І Різдво як маг, чарівник, Як коштовний талісман. Здоров'я, бадьорість і веселощі, І щастя нехай подарує Вам. З Різдвом Христовим я Вас вітаю! Щастя і здоров'я, блага всім бажаю, Святості, лукавства - в міру щоб за все, Радості, удачі. Поганого - нічого! Місто наш замітає пороші, Різдво до нас приходить знову... Ми бажаємо Вам тільки хорошого, Те, що можна побажати друзям. З Різдвом, дорогая подруга! Бажаю великої кількості сонячних днів, І нехай кохання не затьмарить зла завірюха, З кожним днем вона міцніше, сильніше. Нехай, як полум'я, горить вона в серці, Ніжна, чиста і світла, Нехай здоров'я твоє буде міцніше, А мрії втіляться у справи! Свято святий, православний Зустрінемо ми в світі, з добром. Він бо для нас головне - Серцем ми разом з Христом! Свято сімейний відзначимо З ялинкою, домашнім теплом. Хай буде день цей світлий! Усіх вас, друзі, з Різдвом! З Різдвом Христовим вітаючи, Бажаємо щастя і здоров'я Вам! Близького нічим не ображаючи, Служіть, люди, добрим всіх справах! PortalLgUa :)
Читайте также:
|