Фізики повторять експеримент, що спростовує теорію відносності Ейнштейна - Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном.
Пользовательского поиска
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини.  Коротко о самом  интересном.
Курс валют

 25,14    27,75    0,38
Облако тегов

Доска объявлений.
КОМПАНИЯ "МОТОРИМПЕКС"
Прочее (29.01.2023)
Kingex
Прочее (01.08.2022)
Epilook Лазерная эпиляция
Услуги для женщин (24.05.2022)
Магазин лакокрасочной продукции - UniSil
Прочее (20.05.2022)
Охранное агентство- Viking Lux
Прочее (16.04.2022)


 
= Ad with Photo
RSS-канал


IT-новости
Авто-авиа новости
Игры
Интим
Медицина
Это Интересно
Кулинарная азбука
Мир Моды
Мобильные новости
Музыка, кино
Научные новости
Неопознанное
Новости в мире
Новости в Украине
Про женщин
Про мужчин
Проишествия
Спорт

Все новости
Авторизация
Ukrwebmir.Net:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном. © 2023
planeta
Фізики повторять експеримент, що спростовує теорію відносності Ейнштейна Версия для печати Отправить на e-mail

Фізики повторять експеримент, що спростовує теорію відносності Ейнштейна Наукова група OPERA, оприлюднила сенсаційний результат про надсвітову швидкість нейтрино, перед публікацією цих даних має намір повторити свій експеримент і перевірити дані з урахуванням пропозицій та зауважень, отриманих після обговорення результату на семінарах.

Як відомо, наприкінці вересня 2011 фізики колаборації OPERA, учасники однойменного експерименту з дослідження осциляцій нейтрино, заявили, що виміряна ними швидкість цих частинок перевищила швидкість світла. За оцінками вчених, нейтрино пролітали 730 кілометрів від прискорювача SPS у ЦЕРНі на території Швейцарії до підземного детектора в тунелі Гран-Сассо (Італія) в середньому на 60 наносекунд швидше, ніж припускали розрахунки.

Це викликало потік повідомлень в пресі про «спростування» теорії відносності Ейнштейна. Разом з тим, самі автори сенсації відносяться до свого результату вкрай обережно і схильні вважати, що мова йде про якісь ще не помічених викривлення. Багато фізики в даний час ведуть пошук можливих помилок і похибок в оцінках швидкості нейтрино.

«Зараз усі члени колаборації мають можливість перевірити і перерахувати дані, за якими було отримано цей результат. Після семінару 23 вересня (коли було офіційно оголошено про отримані результати) в колаборації прийшло вже більше 2 тисяч пропозицій про те, де можуть ховатися можливі помилки і неточності, і безліч теоретичних припущень, які можуть пояснити цей ефект », - сказала Полухіна.

Стаття про сверхсветових нейтрино була викладена на сайті електронної бібліотеки Корнеллського університету, однак офіційної публікації - в рецензованому науковому журналі - до цих пір не було. За словами Полухін, рада колаборації прийняв рішення про публікації, проте до цього моменту вчені мають намір перевірити ще раз свій результат.

«Якщо він вірний то це, звичайно, все перевертає. Але все-таки ми в першу чергу шукаємо якусь невраховану похибка у вимірюваннях. Приблизно до 15 листопада будуть проводитися повторні вимірювання на детекторі нейтрино, але з дещо зміненими параметрами пучка », - сказала співрозмовниця агентства.

В експерименті OPERA протони, розігнані в ЦЕРНі на протонного суперсинхротрона SPS до енергії 400 гігаелектронвольт, б'ють у графітову мішень, породжуючи мезони і каонов. Ці частки летять по кілометровому вакуумному тунелю в процесі розпаду, породжуючи нейтрино, які, в свою чергу, відправляються в 730-кілометрову подорож крізь земну товщу до лабораторії в тунелі Гран-Сассо, де їх зустрічає детектор.

Для визначення швидкості нейтрино необхідно виміряти шлях і час проходження частинкою цього шляху. Відстань між ЦЕРНом і детектором ОПЕРА (732 кілометри) вимірюється з точністю 20 сантиметрів, а час приходу нейтрино - з точністю 10 нс. Використовуючи такі усереднені дані про 16000 нейтрино, був отриманий результат про перевищення швидкості світла на 60 нс.

Вчені використовували протонні імпульси тривалістю 10 мікросекунд, у якому п'ять наносекундних скидів пучка. Однак тепер вони мають намір використовувати більш короткі імпульси тривалістю 1-2 наносекунди з паузами в 500 наносекуд, щоб отримати більш «чіткий» фронт нейтринної хвилі і виключити можливі помилки.

«Цей експеримент йде вже зараз, він буде йти пару тижнів, поки він не закінчиться, публікації не буде, можливо, з'явиться щось нове, і ми зможемо уточнені дані включити в статтю», - сказала Полухіна.

За її словами, учасники інших нейтринних експериментів також мають намір спробувати повторити «сверхсветовой» результат. Зокрема, підготовку до цього ведуть учасники проекту MINOS (Main Injector Neutrino Oscillation Search), що працюють на однойменному детекторі, встановленому в шахті в штаті Міннесота, який отримує нейтрино від інжектора в штаті Іллінойс на майданчику Національної лабораторії імені Фермі.

«Вони починають готувати систему більш точного вимірювання часу і відстані, і обіцяють за п'ять-шість місяців повідомити результат», - сказала Полухіна.

Говорячи про можливі теоретичних поясненнях надсвітловою ефекту, вона зазначила, що одним з них може стати гіпотеза Геннадія Волкова, яка пов'язує швидкість нейтрино з їх енергією.

Багато вчених, які скептично ставляться до результату OPERA, нагадують, що в лютому 1987 році під час спалаху наднової SN1987A у Великій Магеллановій хмарі були зареєстровані нейтрино, які прийшли за кілька годин до світлового імпульсу. Однак з урахуванням того, що наднова розташована на відстані 168 тисяч світлових років, це означає, що різниця між швидкістю нейтрино і швидкістю світла не перевищує мільярдних часток, що в десятки тисяч разів менше розходження в результаті OPERA.

Згідно, зокрема, гіпотезу Волкова, перевищення швидкості світла може бути пов'язане з енергією нейтрино, що може бути використано для пояснення отриманих даних (практична відсутність перевищення швидкості світла за результатами наднової і перевищення в експерименті ОПЕРА): енергія нейтрино, що прийшли від наднової SN1987A, становила всього близько 10 мегаелектронвольт, а в експерименті OPERA - 17 гігаелектронвольт.

«Проте, передбачення цієї теорії, також як і безліч інших висловлених гіпотез для пояснення ефекту перевищення швидкості світла, вимагає такого ж уважного розгляду та обговорення, як і експериментальні результати. Саме тому автори роботи запропонували свій результат для обговорення широкої аудиторії, не торкаючись поки можливих теоретичних аспектів », - сказала Полухіна. Джерелом є сайт Фокус.

PortalLgUa :)


 
< Пред.   След. >
Последние новости

Регистрация доменных имен, хостинг! 


Выбор Portal.Lg.Ua - NATO
Ответственность за содержание публикации полностью ложится на источник информации (см.«Сайт Источника. Администрация портала Ukrwebmir Net может не разделять мнение автора.
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ www.femina.com.ua
            пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ       Rambler's Top100       Rambler's Top100      
Copyright © 2006 - 2022
Компания вебдизайна Интернет технологий "Планета-плюс"